اس اس ال نوع EV

در مقالات قبل توضیح نسبتا کاملی در مورد اس اس ال ها دادیم و هر نوع را توضیح دادیم که برای چه اشخاصی مناسب است و چه مدارکی نیاز دارد.

اکنون میخواهیم در مورد اس اس ال از نوع  EV صحبت کنیم که نظر اکثر شرکت ها و سازمان های معتبر را به خود جلب کرده است.

EV مخفف Extended Validation است و با نام green bar نیز شناخته می شوند همانطور که از نام آن پیداست در این نوع از اس اس ال ، در آدرس بار نام سازمان قبل از آدرس سایت به صورت سبز رنگ ظاهر می شود.

این گواهینامه ssl تنها برای شرکتها ، سازمانهای دولتی ، بانکها ، وزارتخانه ها و به طور کل اشخاص حقوقی صادر می گردد و درخواست کننده باید مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی خود را به صورت ترجمه شده ارسال نماید.

در اس اس ال های نوع  EV نام سازمان در نوار سبز رنگی در کنار آدرس سایت در مرورگر نمایش داده میشود(نام سازمان ، دانشگاه ،  شرکت و … در آن نمایش داده میشود) که موجب اعتماد هر چه بیشتر کاربران به سایت می گردد.

علاوه بر مسئله ی امنیت این نوع اس اس ال می تواند برد تبلیغاتی مثبت را نیز برای شما به همراه داشته باشد و بازدید کنندگان شما با اطمینان کامل به سایت شما مراجعه کرده و با خیال راحت اطلاعات حساب و اطلاعات شخصی خود را وارد میکنند

یکی از مزیت های مهم این اس اس جلوگیری از فیشینگ است .

یکی از شایعترین روشهای کلاهبرداری اینترنتی در جهان و بالاخص ایران جعل صفحات اینترنتی ،  پرداخت آنلاین بانک ها ، فرم های حساس سازمان و نهادها و … میباشد که به اصطلاح به آن فیشینگ اطلاق میشود. با SSL نوع EV و نمایش نام سازمان قبل از آدرس سایت میتوان از فیشینگ جلوگیری نمود.

این اس اس ال بالاترین میزان کسب اعتماد برای سایت شما را به همراه خواهد داشت.

این گواهی نامه برای کلیه ی سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی قابل ارائه می باشد.

هم چنین بر روی این اس اس ال (SAN  (Secondary address name نیز ارائه میشود . که شما می توانید بر روی زیر دامنه و پارک دامنه های  خود نیز اس اس ال را فعال کنید.

در حال حاضر پویاسازان یکی از شرکت های صادر کننده ی این نوع از اس اس ال در ایران است و نماینده ی رسمی شرکت opentrust  و  Izenpeدر زمینه ی صدور گواهی نامه های اس اس ال برای دامین های Ir و دامنه های بین المللی می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *