اشتباهاتی که به هنگام انتخاب نام دامنه بایستی از آن اجتناب کرد:

مطالب ذکر شده در این مقاله فرصتی است برای شما که از نحوه ی انتخاب یک نام دامنه ی درست برای نشان دادن کسب و کار آنلاین خود مطلع شوید. انتخاب آدرس وب نادرست اشتباه بسیار بزرگی است که میتواند تاثیر منفی برای حضور آنلاین شما داشته باشد.
در زیر در مورد 5 اشتباه بزرگ مردم در هنگام انتخاب یک نام دامین توضیح داده شده است:

اشتباه شماره 1: انتخاب پسوند سطح بالای نادرست (TLD)
چه باور کنید یا نه انتخاب پسوند نام دامین وب سایت شما مهم تر ازانتخاب نام دامین شما است (به عنوان مثال pouyasazan.org)
با وجود بسیاری از TLD های موجود، این مهم است که شما پسوند های مورد اعتماد و شناخته شده را انتخاب کنید.
بی توجهی به این جنبه ی مهم از نام دامین می تواند توان شما را برای مراحل بالاتر از شما بگیرد.
برای جلوگیری از این اشتباه دانش خود را نسبت به مطمئن ترین و به رسمیت شناخته شده ترین TLD های در دسترس، بالا ببرید و عاقلانه انتخاب کنید.

اشتباه شماره 2: انتخاب نام دامنه ی خسته کننده و به یاد نماندنی
در سرعت بالای محیط آنلاین امروز، توجه بازدید کننده، یک اصل بسیار مهم است.
یک نام دامین به یاد ماندنی با سر و صدای آنلاینش می تواند به شما کمک کند به همان شیوه هم یک نام دامین گیج کننده فقط میتواند برای خدمت به استتار حضور شما به کار رود.
برای جلوگیری از این اشتباه سعی کنید با استفاده از کلمات کلیدی و تکیه کلام ها، نام محصول خود یا دیگر شرایط منحصر به فرد در نام دامین خود را خلق کنید.

اشتباه شماره 3: محدود کردن خود به انتخاب یک نام کوتاه
برخی از خریداران ممکن است برای انتخاب نام دامین گمراه شوند و خودشان را برای انتخاب محدود کنند و برای نام دامنه های کوتاه بی ارزش پاقشاری کنند.
در حقیقت نام دامنه های دات کام در دنیای اینترنت به طور میانگین 13 کاراکتر می تواند داشته باشد که بیشتر شامل کلمات کلیدی ، شناسه ی جغرافیای و یا کلمات دیگر که می تواند آنها را به یاد ماندنی تر کند یا بر اساس نام تجاری خاصی است مانند smithsafaritravel.com (اشاره به اشتباه شماره 2) برای جلوگیری از این اشتباه، با به یاد آوردن این نکته که نام دامنه بسیار کوتاه لزوما برابر نام دامنه بهتر برای کسب و کار شما نیست به باز نگری گزینه های خود بپردازید.

اشتباه شماره 4: ثبت کردن دامین فقط با یک TLD
اگر شما فقط پسوند دات کام را برای دامین خود خریداری کرده باشید یک رقابتی به وجود می آید که شخص دیگری با پسوند دیگر نام دامین شما را ثبت کند که نتیجه ی آن گیج شدن مشتریان شما و هرج و مرج در فروش شما و انحراف مسیر فعال ترافیک شما می شود.
کسب و کار های کوچک بایستی از این اشتباه معمول اجتناب کنند با ثبت نام دامینشان با همه ی پسوند های مشهور و مورد اعتماد دیگر، که میتواند برای اهداف بازاریابی مختلف آنها را هدایت کند و دیگر اینکه به سادگی به وب سایت خود هدایت شوند.

اشتباه شماره 5: تعلل برای ثبت دامین
از آنجایی که قطعا بسیاری نام دامین های خوب وجود دارد، بزرگترین اشتباه شما برای انتخاب نام دامین این است که هر روز برای انتخاب نام دامین مطمئن و صحیح تعلل کنید که هر روزی که صبر می کنید احتمال دارد شخص دیگری، درست نام دامینی که مد نظر شما بوده است را ثبت کند و بالتبع شما آن را از دست داده اید و باید نام دامین دیگری را جایگزین نمایید.
برای جلوگیری از این اشتباه برنامه و اندیشه ی خود را به جریان بیاندازید و جستجوی خود را از همین امروز شروع کنید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. فرزاد گفت:

    ممنون از مطالب فوق العاده جالبتون. بعد از مدتها یک وبسایت پیدا شد که بحث های فنی رو که از دید خیلی ها مهم نیستند رو به بهترین شکل ارائه بده.
    موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *