انتخاب پلن میزبانی وب

اینکه سایت شما به تازگی راه اندازی شده یا از قبل طراحی شده است برای پاسخ به این سوال کمک کننده است.بخش فروش و پشتیبانی ما همواره در انتخاب پلن میزبانی مناسب به شما کمک خواهند کرد. برای این مورد میتوانید با بخش فروش در تماس باشید و یا ایمیل ارسال کنید.

تفاوت بین پلن های میزبانی وب در چیست؟

منابع، منابع و منابع بیشتر. برنامه های میزبانی وب با چندین منبع متفاوت وب سایت شما را متفاوت می کنند. برخی از  معیار های متداول عبارت اند از :

  • سرعت پردازنده
  • محدودیت استفاده از حافظه
  • فضا
  • محدودیت تعداد کاربر آنلاین
  • پهنای باند

مواردی که در بالا ذکر شده است عمده تفاوت هایی است که به صورت کلی در هر نوع از سرویس با نوع دیگر متفاوت است،اما به صورت جزیی در پلن های یک سرویس موارد دیگری وجود دارد مانند:

  • بکاپ گیری
  • گواهینامه SSL
  • تعداد addon domain
  • Park domain
  • تعداد دیتابیس ها که میتوانید ایجاد کنید

چگونه می توان تصمیم گرفت که چه پلنی برای میزبانی وب سایت شما کافی خواهد بود؟

در اینجا چند عامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

وب سایت شما از نظر فضای مورد استفاده چقدر حجیم است (اگر قبلاً سایت داشته اید).  در این صورت برای شما مشخص است که به چه میزان فضا نیاز دارید،اما اگر از قبل سایت نداشته اید و حجم مورد نیاز خود را نمیدانید این موضوع اهمیت بسیار زیادی ندارد میتوانید با یک پلن کم شروع کنید و در نهایت در صورت نیاز به فضای بیشتر، هاست خود را ارتقا دهید.

وب سایت شما چقدر فعالیت دارد. بازدید کنندگان وب سایت در هنگام بازدید از سایت شما چه مقدار از حافظه،CPU را استفاده میکنند.تعیین این مقدار کار ساده ای نیست، بنابراین این امر به حدس زدن و تخمین کمی نیاز دارد و پس از آن ، نظارت بر استفاده از منابع ،انجام میشود. برای بررسی حافظه، دیسک I / O و CPU ، می توانید وارد حساب cPanel خود شوید و از قسمت سمت راست صفحه میزان استفاده فعلی خود را مشاهده کنیدنماد ” Resource Usage” را انتخاب کنید. سپس ” current usage” را انتخاب کنید و یک بازه زمانی حداقل یک هفته را انتخاب کنید – اگرچه زمان طولانی تر، بهتر می باشد، می توانید داده های بیشتری را مشاهده کنید. “استفاده از CPU” ، “I / O Usage” و “استفاده از حافظه فیزیکی” 3 نمودار اصلی است که می خواهید به آنها نگاه کنید. به سادگی مشاهده میکنید که خطوط سبز “متوسط” مصرف شما را نمایش داده و خطوط قرمز  مصرف بالای شما را نمایش میدهند . اگر اغلب در حال رد کردن حد متوسط هستید، نیازبه، ارتقاء منابع به منابع بالاتر را دارید از آنجا که شما همیشه نمی توانید از قبل ببینید که میزان استفاده شما از این 3 معیار چیست ، بهترین گزینه این است که برای شروع ، برآوردی را که شرح داده شده است ، تخمین بزنید و برنامه خود را مطابق نیاز تنظیم کنید. این به شما کمک می کند حداقل منابع مورد نیاز خود را پیدا کنید.

اگر تازه کار را شروع کرده اید و سایت شما با وردپرس است،یک وب سایت متوسط ​​وردپرس به طور کلی در حد 500 مگابایت است، اما اگر تصاویر شما زیاد باشد و یا با کیفیت استاندارد انتخاب نشوند،این میزان میتواند افزایش داشته باشد.

سایت وردپرس ذاتا نسبت به سایر سیستم مدیریت محتوا ها نیاز به منابع بیشتری دارد. حال اگر بازدید سایت وردپرسی افزایش یابد منابع قابل توجهی از سرور را برای پردازش پروسه ها درگیر می کند که نیاز به بهینه سازی سایت پیدا خواهید کرد.

هاست وردپرس پویاسازان با اختصاص منابع بیشتر و بهینه سازی ویژه وردپرس بهترین انتخاب برای میزبانی از سایت های وردپرسی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *