بازاریابی محتوا فراتر از یک کلمه

در چند سال گذشته، بازاریابی به طور قابل ملاحظه ای از فروش به مشتریان فاصله گرفته است و به سمت ارتباط با مصرف کنندگان پیش رفته است. استراتژی “push” زمانی موفقیت آمیز بود. زمانی که تقاضا ها بیشتر یک طرفه بود مثل آگهی بازرگانی تلویزیون و تبلیغات چاپی. در حال حاضر از آنجاییکه اینترنت در اجتماع نفوذ بیشتری پیدا کرده است مصرف کنندگان خواستار یک رویکرد متفاوت هستند یکی که علایق آنها را درگیر می کند و ویترینی پشت نام تجاری آنها باشد.
برای برآوردن این خواسته ها، کسب و کارها نیاز دارند که استراتژی هایی برای بازاریابی محتوا درنظر بگیرند. بسیاری فرصت ها وجود دارد تا افراد را فراتر از متن ببرد. عکس ها و ویدئو ها، infographic ها و کمپین های رسانه های اجتماعی فقط نمونه هایی از آنچه استراتژی بازاریابی محتوا می تواند در پی داشته باشد را معرفی می کند.
هر نوعی از محتوا قدرت مخصوص به خودش را دارد تکنیک های مختلفی وجود دارد برای اینکه کمک کند تا بهترین نوع مطالب برای حداکثر قرارگیری در معرض دید معرفی شود.

پشتیبانی به صورت ویژوال:
دلیلی که وجود دارد برای توجیه اینکه چرا شبکه های اجتماعی مثل Pinterast و اینستاگرم در محبوبیت سر به فلک کشیده اند، این است که استفاده کنندگان را به سمت تصاویر سوق می دهند نه فقط تصاویر برای چشم جذاب تر است بلکه مثل چند سال قبل نیازی نیست زمان زیادی را صرف خواندن متن نماییم. دیگر اینکه تصاویر چشم نواز در محتوای غنی متن، توجه را بیشتر جلب می کند و احتمال اینکه بیننده ادامه به خواندن پست وبلاگ یا ایمیل بدهد را افزایش می دهد. در واقع تحقیقات نشان داده است که توئیت ای که شامل عکس باشد 18% بیشتر کلیک می گیرد و 89% بیشتر علاقمند دارد و همینطور، 150% بیشتر توئیت می شود.

پیام های پیچیده را با infographic ها ساده کنید:
همیشه به احساس اجرا دقت داشته باشید که اطلاعات بیش از حدی برای برقراری ارتباط با یک تصویر باید وجود داشته باشد.شاید راه اندازی یک محصول کاملا فنی باشد یا آمار تحقیقات جدید در حال انتشار باشد. با نشان دادن این قطعات اخبار، به عنوان infographic، شما می توانید به طور سازمان یافته داستان بسازید و توجهات را جلب نمایید.
علاوه بر این با ترکیب متن و ویژوال در یک سند، می تواند به افزایش درک خواننده کمک کند و او را بیشتر جذب کنید. به عنوان یک انسان اجتماعی، جزئی از غریزه ی ماست که چیزهایی که مهم می دانیم را به اشتراک می گذاریم. Infographic یکی از بهترین اشکال به اشتراک گذاری محتواست که امکان گسترش اطلاعات را به طرز قابل توجهی بالا می برد.

از فیلم کمک بگیرید:
اگر شما نیاز به یک راه برای ارتباط بیشتر با مشتریان و یا به نمایش گذاشتن محصول در حال حرکت هستید، ارائه ی ویدئو ضروری است. این بسیار حیاتی است که هدف کلی ویدئو قبل از تولید تعریف شده باشد به منظور بازدهی سرمایه. بعضی عناصر اضافی به نظر عبارتند از: چه کسانی جزو مخاطبان هستند؟ چگونه فراخوانی برای اقدام ابلاغ شود؟ چه روش هایی برای استفاده به منظور ترویج ویدئو می خواهید؟ با درک کامل این ویژگی های کلیدی، شما خواهید توانست تضمین کنید که ویدئو به هدف نهایی خود در ترافیک و فروش خواهد رسید.

هر استراتژی محتوای قوی مقدار قابل توجهی زمان نیاز دارد برای ایجاد و اجرا. هنگامی که شما در تولید چنین محتوای جذابی پتانسیل تولید و فروش را در نظر می گیرید ضرورت دارد که استراتژی فعلی خود را بررسی مجدد کنید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. hojat گفت:

    سلام.من پست های شما را دنبال می کنم.واقعا عالیه.لطفا ادامه بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *