تفاوت میزبانی وب و هاست ابری

تفاوت میزبانی وب و هاست ابری

در ابتدا به تعریف میزبانی وب و هاست ابری می پردازیم.

وب هاستینگ یا میزبانی وب، به مفهوم فراهم ساختن فضایی است که کاربر می‌تواند فایل‌های سایت خود را در آن قرار دهد.

مفهوم اصلی میزبانی ابری “تقسیم وب سرورها در سطح مناطق مختلف جغرافیایی” می باشد. منابع مورد نیاز برای پشتیبانی و میزبانی، وب سایت شما در نقاط مختلف و برروی چندین سرور پراکنده می گردد ولی در واقع همگی آن ها یک کار را انجام می دهند و آن هم  پشتیبانی همیشگی از وب سایت شما می باشد. این امر باعث کاهش قابل توجه زمان های Down  بودن وب سایت شما می گردد.

بسیاری از مردم اغلب شباهت ها و تفاوت های این دو را اشتباه می گیرند. معمولا بیشتر افراد، مفهوم شرکت های میزبانی وب را می دانند، همچنین راهنمایی های لازم برای راه اندازی وب سایت در اینترنت در دسترس می باشد. شرکت میزبانی وب به شما اجازه می دهد فایل ها و داده های خود را در سرور ذخیره کنید و پس از درخواست آنلاین مردم از سراسر جهان، این اطلاعات قابل نمایش باشند.

چندین تفاوت متقابل بین میزبانی وب و هاست ابری وجود دارد.

امنیت

وب سایت هایی که از میزبانی وب اشتراکی استفاده می کنند، احتمال ابتلا به هک شدن و دیگر مسائل امنیتی هستند.میزبانی Cloud دارای یک سیستم مدیریت امنیت مناسب با ابزارهایی برای جلوگیری، شناسایی و اصلاح هر گونه مسائل مرتبط با امنیت است.

امکانات

میزبانی Cloud ویژگی های بیشتر به کاربران  با پهنای باند نامحدود و منابع دیگرفراهم می کند.

در میزبانی وب، منابع اغلب محدود هستند و حتی محدودیتی در نحوه استفاده از منابع محدود ارائه شده برای شما وجود دارد.

کارایی

منابع مشترک به این معنی است که وب سایت شما هرگز با سرعت و کارایی ثابت ارائه نمی شود زیرا تاثیر سایر وب سایت های میزبانی شده روی سرور شما به طور مستقیم بر عملکرد وب سایت شما تأثیر می گذارد.

با این حال، در ابر میزبانی، به عنوان تمام منابع و فن آوری به طور خاص اختصاص داده شده به هر وب سایت فردی، عملکرد سریع و قابل اعتماد است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *