جوملا یک سیستم مدیریت محتوای محبوب

یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS که شناخته شده تر از بقیه می باشد، سیستم نرم افزاری ای است که برای انتشار محتوای وب استفاده می شود. برای بارگزاری اطلاعات روی وب سایت استفاده می شود، مثل برنامه های کاربردی استفاده شده برای مدیریت محتوا(متن،ویدئو و موزیک). جوملا تنها نمونه ای از CMS های معروف است که امروزه استفاده می شود. رتبه بندی شده به عنوان اولین گزینه CMS هم برای تازه کارها و هم برای کاربران پیشرفته. این سیستم مدیریت محتوا بیش از 50 میلیون بار در فوریه ی 2014 دانلود شده است. جوملا به عنوان یک مفهوم open source برای استفاده ی همگان رایگان است. همچنین انواع صنایع، سازمانهای غیر انتفاعی و برخی از بزرگترین موسسات مالی جهان در حال حاضر از جوملا بهره می برند. در واقع این CMS تامین وب سایت می کند برای حدود 3200 نوع از وب سایتهای دولتی، وبلاگ ها و شبکه های داخلی در 204 کشور جهان. به جوملا توجه کنید. جزء اصلی جوملا، استفاده از extension است. Extension ها فرصت هایی هستند برای سفارشی کردن بیشتر سایتهای شما که در پنج دسته تقسیم بندی می شود. کامپوننت ها، ماژول ها، پلاگین ها، قالب و زبان.
با 8314 نوع مختلف extension های موجود در حال حاضر، امکانات بی پایانی وجود دارد که سایت شما را بی نظیر می کند.
برای دریافت درک بهتر از اینکه جوملا چیست و چه کاری میتواند برای شما انجام دهد ما سه پایه ی اصلی برای جوملا قرار داده ایم که در زیر شرح داده شده است:

انعطاف پذیری:
پلت فرم جوملا، ستونی است که بسیاری از توسعه دهندگان وب آمده اند تا بر آن تکیه کنند و سایتهایشان را بر پایه ی آن بنا کنند.
با این حال در دسامبر 2013، جوملا، فریم ورک خود را معرفی کرده است، پلت فرم کاملا مجزایی که به توسعه دهندگان اجازه ی توسعه از برنامه های سفارشی ساخته شده تا سایتهای CMSرا می داد، که به سادگی ویژگی ها یشان را به هم متصل کرده با ویژگی هایی از دیگر فریم ورک های open source. این انعطاف پذیری نیاز بزرگی از جامعه ی توسعه را برآورده می کند و در دسترس بودن و قابلیت اشتراک گذاری، بدون در نظر گرفتن جایی که آنها ساخته شده اند.

نوآوری و ابداع:
با توجه به مفهوم open source جوملا، هر کسی می تواند به کمک سیستم مدیریت محتوا، چرخه ی 6 ماهه ی دقیقی را دنبال کند. این زمانبندی اجازه می دهد برای ابداع محتوا، اوایل سال 2005 با جوملا 1.0 تا جوملای 3.3.3 در جولای 2014، پیشرفت های جدید و ویژگی های جدید به طور مداوم در حال کار بوده است. بنابراین، سعی شده کاربران تا حد امکان نرم افزار به روز در اختیار داشته باشند.

جامعه ی توسعه دهندگان:
هسته ی اصلی جوملا، جامعه ی توسعه دهندگان اختصاصی آن است. این گروه از افراد، شامل حدود 630000 نفر از سراسر جهان هستند که وقت خود را به بهتر ساختن CMS اختصاص داده اند. کمک بیش از 2/8 میلیون پست های انجمن، گروه آزمون اشکالات، ایجاد extension و ایده پردازی برای پیشرفت بیشتر. این جامعه گرد جهان می گردد تا کشف و جمع آوری کنند همه چیزهایی که در مورد جوملا نیاز است دانسته شود در رویداد های منظم مانند Joomla Days و همایش J&Beyond.

جوملا همچنان یک انتخاب محبوب برای توسعه دهندگان وب و تازه کاران فنی است که در آغاز راه مدیریت وب سایت هستند. مشتاقانه منتظر کشف بیشتر در پشت صحنه ی کار جوملا هستیم و مشتریان خود را از این موضوع آگاه خواهیم کرد و به روز نگه خواهیم داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *