لایسنس کنترل پنل پلسک

اکثر کاربران به دلیل محبوبیت خیلی زیادی که پلسک دارد از کنترل پنل پلسک استفاده می کنند لذا قصد داریم در این مقاله توضیحات کاملی در مورد لایسنس پلسک برای شما کاربران گرامی ارائه دهیم تا در موقع خرید این راهنما بتواند به شما کمک کند و پاسخ بسیاری از سوالات شما را بدهد.

پلسک کنترل پنلی منبع باز نیست و برای استفاده از آن مانند سی پنل به لایسنس نیاز خواهید داشت.

پلسک یک کنترل پنل جامع و قدرتمند محصول شرکت پاراللز برای مدیریت امکانات سرورهای اینترنتی می باشد که بر روی هر دو نوع هاستینگ بر پایه ویندوز و لینوکس قابل نصب بوده و دارای محیطی راحت و کاربر پسند می باشد.

پلسک بزرگترین ارائه دهنده کنترل پنل سرویس های هاست در دنیا می باشد که در زمینه ی کنترل پنل هاست ویندوز بیش از 80 درصد بازار را در کنترل خود دارد.

پویاسازان اولین و تنها شرکت ایرانی است که مورد تایید پلسک در ایران بوده و توزیع کننده ی لایسنس پلسک در سطح ایران و خاورمیانه میباشد.

بروزترین نسخه ی لایسنس پلسک را می توانید از ما تهیه کنید همچنین لایسنس در نسخه های 9.5 ، 10 ، 11 و 12 نیز ارائه میشود.

در ادمه به برخی از سوالات متداول پیرامون لایسنس پلسک میپردازیم.

تعداد دامین

در صورتی که سایت پاراللز را مشاهده کرده باشید حتما با کلماتی مانند Plesk Web Host Edition یا Plesk Web Admin Edition و … مواجه شده اید این کلمات به معنای همان تعداد دامین می باشد.

در پلسک ورژن 12

Parallels Plesk Web Host Edition ، به معنای بی نهایت دامین(unlimited domains) می باشد.

Parallels Plesk Web Pro Edition، به معنای 30 دامین میباشد.

Parallels Plesk Web Admin Edition، به معنای 10 دامین میباشد.

Parallels Plesk Web App Edition، به معنای 5 دامین میباشد.

(لایسنس هایی که ویزه ی سرور مجازی است نام vps در نوع لایسنس ذکر شده است)

لایسنس پلسک ورزن 10 و 11

در این نوع ورزن برای سرور های اختصاصی ، لایسنس 10 دامنه ، 100 دامنه و نامحدود دامنه ارائه میشود.

و برای سرور های مجازی فقط لایسنس نامحدود دامین ارائه میشود.

نحوه ی خرید لایسنس

برای خرید لایسنس از پویاسازان باید عضو شوید و سپس درخواست خود را با ایمیل برای بخش فروش به ادرس ایمیل sales@pouyasazan.org  ارسال کنید.

نحوه ی تمدید لایسنس  

دقت داشته باشید لایسنس ها 30 روزه می باشند ، چند روز قبل از به اتمام رسیدن لایسنس برای شما ایمیل اطلاع رسانی جهت تمدید لایسنس ارسال می شود ، در  صورت تمایل پس از شارز اکانت پاسخ ایمیل را به منزله تمدید لایسنس می دهید.

ارتقا لایسنس

امکان ارتقا لایسنس وجود دارد ، درخواست خود را با ذکر شماره لایسنس و لایسنس مورد نظر برای بخش فروش از طریق ایمیل ارسال می کنید.

مبلغ در پاسخ ایمیل به شما اعلام می شود.

تغییر ورزن

امکان تغییر ورزن از 11 به 12 یا بالعکس وجود ندارد.

پاورپک

همانطور که قبلا نیز توضیح دادیم با اضافه کردن پاورپک به لایسنس add on  هایی به کنترل پنل اضافه می شود.

پاورپک شامل ms sql , Kaspersky antivirus , tomcat , coldfusion   و …. میباشد.

در صورتی که قصد استفاده از این موارد را دارید باید پاورپک خریداری شود در غیر این صورت امکان استفاده از این موارد برای شما وجود ندارد.

لایسنس تست و رایگان

لایسنس برای تست توسط پویاسازان ارائه نمی شود . شما می توانید برای تست از سایت پاراللز لایسنس 15 روزه ی رایگان را تهیه کنید.

البته در پلسک 12.5 به صورت خودکار به مدت 15 روز لایسنس تست و رایگان خود پلسک ارائه داده است.

انتقال لایسنس به سرور دیگر

در صورتی که لایسنس خود را بخواهید به سرور دیگری منتقل کنید اگر پاراللز احساس کند که شما می خواهید لایسنس را بر روی چند سرور نصب کنید و قصد تقلب دارید لایسنس شما را باطل می کند. بنابر این تغییر سرور مشکلی در حد 1 یا 2 بار ایجاد نمیکند ولی توصیه می کنیم لایسنس جدید خریداری شود.

حذف لایسنس به دلیل عدم تمدید

در صورت عدم تمدید در موعد مقرر لایسنس حذف می شود ، در این صورت سایت ها بالا می آیند ولی کنترل پنل پلسک باز نمی شود و شما باید برای لایسنس جدید مجدد اقدام کنید و درخواست بدهید.

Mail server بر روی لایسنس

بر روی پلسک به صورت رایگان میل سرور  mail enable نصب می باشد . ایمیل سرور هایی مانند smarter mail  نیز وجود دارد که هزینه دارد .

اکثر وب هاستینگ ها از mail enable  استفاده میکنند.

لایسنس برای 1 سال

امکان ارائه ی لایسنس  فقط نامحدود دامین به صورت سالیانه وجود دارد. امیدوارم ارائه ی لایسنس 1 ساله را برای تمام لایسنس ها فراهم کنیم .

 

پویاسازان اولین و تنها شریک تجاری و شرکت مورد تایید پلسک در ایران و خاورمیانه می باشد . در این لینک می توانید نام پویاسازان را به عنوان نماینده ی رسمی پاراللز مشاهده کنید.

برای مشاهده ی قیمت های لایسنس پلسک نسخه ی 12 این لینک را مشاهده کنید. برای قیمت نسخه ی های دیگر می توانید با بخش فروش ما در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *