معیارهایی که باید قبل از انتخاب یک نماینده ی فروش میزبانی وب در نظر بگیرید

زمانی که شما می خواهید یک کسب و کار نمایندگی هاست را شروع کنید انتخاب یک شرکت می تواند مشکل باشد مخصوصا زمانی که هر شرکتی وعده ی آپ تایم 99 درصد را می دهد تصمیم گیری بیشتر دشوار می شود که کدام شرکت را انتخاب کنید. برای شرکتی که انتخاب می کنید نه تنها باید حداکثر آپ تایم را در نظر بگیرید بلکه باید به منابع نامحدودی که ارائه می شود و پشتیبانی حرفه ای نیز توجه کنید. این یک راه برای انتخاب نهایی شما می باشد. اگر چه در نظر گرفتن قیمت مهم است ولی قیمت نباید فقط معیار انتخاب شما باشد. انتخاب یک سرویس میزبانی وب حرفه ای در کسب و کار نمایندگی شما تاثیرات زیادی خواهد گذاشت و زمانی موثر واقع می شود، که یک میزبانی وب حرفه ای از نتایج بلند مدت و کیفیت محصولاتش اطمینان می دهد. اگر سرور مورد نظر به خوبی کار کند و امنیتش تامین باشد به همین میزان سایت های شما هم کارکرد خوبی خواهد داشت. در اینجا به برخی از نکات مهم که به شما در تصمیم گیری بهتر برای انتخاب سرویس دهنده که به بهترین وجه نیاز شما را برطرف می کنند اشاره خواهیم کرد.

 

قیمت

برای انتخاب یک سرویس میزبانی وب اولین چیزی که بیشتر مردم در نظر می گیرند قیمت آن است ، با این حال تنها قیمت نباید تعیین کننده ی انتخاب یک شرکت میزبانی وب باشد.

پس از توجه به ارائه کنندگان خدمات میزبانی وب، تفاوت قیمت بین آنها را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که شما روی ارزانترین گزینه سوئیچ نکرده باشید. لزوما این بهترین ایده نیست به خصوص اگر قصد و هدف شما راه اندازی کسب و کار باشد. نگاهی از نزدیک به کمپانی هایی که هدفشان قراردادهای بلند مدت با کمترین قیمت است، بیندازید. این شرکت ها سرویس های خود را طولانی مدت در ازای مبلغ کمی ارائه می دهند. این شرکت ها از یک سو ممکن است موارد زیادی را ارائه ندهند و از سوی دیگر شما هزینه ای پرداخت کرده اید و ممکن است گزینه های دیگر برای انتخاب یک شرکت هاستینگ بهتر را از دست داده باشید.

 

مشخصات فنی

نگاهی عمیق تر بر کسب و کار میزبانی وب شما و تجزیه و تحلیل آن می تواند برای شما مشخص کند که به چه مواردی نیاز دارید. اگر شما قصد میزبانی یک تعداد سایتهای نسل سوم را دارید که محتوای مدیای قوی و ویدئو دارند شما نباید این سایت را روی ارزانترین میزبانی وبی که یافتید قرار دهید. RAM مناسب و قدرت پردازش و فضای دیسک مناسب برای مقابله با چالش های یک کسب و کار نمایندگی مورد نیاز است. علاوه بر این شما ممکن است مجبور به صرف بیش از حد انرژی برای برخورد با مسائل خرابی و مشکلات بارگزاری باشید.

 

محدودیت های پهنای باند

محدودیت های پهنای باند شرکت های ارائه دهنده ی میزبانی وب را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که پهنای باند سرورهای آنها نامحدود است و به اتمام نخواهد رسید تا هر زمان که ترافیک وب سایت مشتری شما یا ریسلری شما به اتمام رسید مشکلی در خرید ترافیک اضافی نداشته باشید. اکثر شرکت های هاستینگ پهنای باند نامحدود در پکیج هایشان ارائه می دهند ، زمانی که می خواهید تصمیم بگیرید مراقب باشید.

 

پشتیبانی فنی

قبل ازانتخاب یک ارائه دهنده ی میزبانی وب نحوه ی پاسخگویی و ساپورت فنی آن شرکت را در نظر بگیرید، ببینید چه راههایی برای رسیدن به آنها وجود دارد زمانی که شما نیاز به کمک های فنی دارید، ایمیل ، تلفن یا غیره

باید بررسی کنید که تیم پشتیبانی آنها از نظر فنی چقدر قوی می باشد؟ آیا خارج از ساعت اداری نیز پاسخگو هستند؟ بررسی کنید که شرکت میزبانی وب چه نوع ساپورت فنی ارائه می دهد به خصوص در نیمه ی شب، بررسی کنید که چگونه آنها پاسخ می دهند و پاسخ آنها تا چه اندازه موثر است؟

پشتیبانی و پاسخگویی سریع و صحیح توسط کادر فنی باتجربه یکی از مواردی است که شما را در پیشبرد وب سایتتان همراهی می کند.

 

Scalability

نکته ی مهم دیگر به غیر از پکیجی که شما انتخاب می کنید این است که آیا شما آنها را به عنوان بخشی از برنامه های آینده تان می بینید یا خیر. به عبارت ساده آنچه که شما را می تواند در براورده شدن نیازهایتان یاری کند ادامه ی فعالیت و رشد در سالهای بعد می باشد. یک شرکت مبتنی بر وب باید بر رشد و توسعه ی خود در آینده تمرکز داشته باشد. بنابراین یافتن یک شرکت میزبانی که بتواند در رشد کسب و کار شما تاثیر داشته باشد مشکل است. رشد کسب و کار شما سرانجام خوبی را می تواند برای شما رقم بزند.

 

Overselling

Overselling به معنای ارائه ی منابع بیش ازحد امکان است که به شما اختصاص داده شده است. این مهم است که بررسی کنید آیا شرکت میزبانی وب که شما انتخاب کرده اید overselling و پهنای باند خوب ارائه می دهد یا خیر.

 

پنل مدیریت

زمانی که می خواهید یک شرکت میزبانی وب را انتخاب کنید این مهم است که آنها کنترل پنل ساده ای برای خرید ، مدیریت و تمدید سرویس های مختلف را داشته باشند.

دقت داشته باشید که شروع یک کسب و کار هرگز ساده نخواهد بود.

با این توضیحات تا حدودی متوجه شدید چه خدماتی باید از یک شرکت ارائه کننده ی خدمات میزبانی وب برای خرید ریسلری خود دریافت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *