چگونه وب سایت خود را بفروشیم؟

آیا شما صاحب یک وبسایت با ترافیک و درآمد ثابت هستید اما از حفظ و نگهداری آن خسته شده اید؟ نمی دانید به چه صورت باید آن را به شخص دیگری واگذار کنید؟ و هزینه های اضافی پرداخت می کنید؟ آیا تا به حال برای فروش وب سایتتان فکر کرده اید؟

اگر پاسخ شما بله است این مقاله تا حدودی می تواند به شما کمک کند .

صاحبان کسب و کار اینترنتی نیز ممکن است روزی تصمیم بگیرند سایت خود را به دیگری واگذار کنند . این وب سایت ها می توانند با نصب بنری و اطلاعیه اعلام کنند که سرقفلی این وب سایت با قیمت مناسب به فروش میرسد.

وب سایت flippa یک صنعت به سرعت رو به رشد است که اجازه می دهد تا صاحبان وب سایت و کسب و کار وب به راحتی دارایی های آنلاینشان را بفروشند .  فلیپا در حال حاضر یکی از کاملترین وب سایت های خرید و فروش سایت، دامنه و برنامه های تحت وب است. با بیش از 600.000 کاربر و بیش از 140.000.000 در معاملات انجام شده. flippa به عنوان مقصد برتر برای فروش وب سایت محسوب می شود. فروشندگان در flippa لیست وب سایت های خود را برای فروش در سبک مزایده میگذارند ، جایی که خریداران به دنبال فرصتی هستند که پیشنهاد های ارائه شده را ببینند. سایت فلیپا یکی از مکان های پیشرو برای خرید و فروش سایت های اینترنتی می باشد .

بنابر این روشن است که flippa مقصد برتر برای کارآفرینان وب است . اما در واقع چگونه میتوان برای فروش یک وب سایت در سطح مذاکره اقدام کرد؟ نکات و ترفند های زیر را بررسی کنید که می تواند برای موفقیت در فروش وب سایتتان به شما کمک کند.

پیش فروش

آماده سازی سایت خود برای فروش یک گام مهم در روند فروش یک وب سایت است . زیرا زمانی که خریدار برای خرید می آید شما باید اطلاعات کافی و لازم را داشته باشید . دو چیز بسیار مهم است ” عملکرد و ترافیک ” نگهداری رکورد های دقیق از هر 2 این معیار ها برای یک فروش موفق ضروری است . داده های مالی و ترافیکی سایت خود را از منابع مختلفی خوب برآورده و بررسی کنید .

ترافیک

زمانی که صحبت از مانیتورینگ و تجزیه و تهلیل ترافیک شما میشود ، گوگل آنالیز مطرح میشود که یک صنعت استاندارد است. سیستم عامل راحتی که در گوگل آنالیز وجود دارد به صاحبان وب سایت ها اجازه می دهد به داده های ترافیکی خود دسترسی پیدا کنند. به صراحت بگویم شما باید گوگل آنالیز را در تمام وب سایت های خود از لحظه ای که راه اندازی می کنید داشته باشید . قبل از فروش یک وب سایت شما باید حداقل 12 ماه از داده های ترافیکی خود را داشته باشید.

عملکرد

بازدهی و عملکرد یک امر مهم و اساسی است ، که شما رکورد های دقیق از درآمد و هزینه های ماه به ماه را نگه داشته اید . مهمترین نکته برای خریداران ارزش داشتن آن خرید و منفعت بردن از خرید است . بدون سوابق دقیق مالی ارزش نهادن به یک وب سایت و منفعت بردن ممکن نبست.ارزش وب سایت را به درستی بیان کنید، علاوه بر این سوابق صحیح را نگه دارید که خریدار را مطمئن میکند که رکورد های شما قابل اثبات هستند . برای انجام این کار حساب های مجزا برای کسب و کار وبتان داشته باشید ، از گزار شهای فروش استفاده کنید و از مهاجرت پلت فرم ها بدون ذخیره تمام داده های مالی قبل جلوگیری کنید.

ارزیابی (ارزش گذاری)

قبل از فروش وب سایتتان ، شما به یک ایده ی کلی نیاز دارید تا بتوانید به طور بالقوه سایتتان را برای فروش در حراج بگذارید. به طور معمول وب سایت ها در مضربی از 1x تا 3x سود سالیانه به فروش میروند . البته وجود دارد وب سایت های بی شماری که زیر این رنج به فروش رفته است ، و حتی وب سایت هایی که بالاتر از این رنج به فروش می رسند. نوسانات زیادی وجود دارد. اکثرا می گویند تنها راه برای به دست آوردن یک ارزیابی درست این است که ساییتان را برای فروش بگذارید و اجازه دهید بازار تصمیم بگیرد.

راه اندازی مزایده ی شما

flippa راه اندازی حراج برای وب سایت شما را آسان می کند . از شما خواسته می شود که اطلاعات تاریخی در مورد سایتتان هم چنین جزییات ترافیک و اطلاعات مالی را ارئه دهید . در صورتی که این اطلاعات شفاف ، صریح و صحیح باشد می تواند بهتر باشد،  زیرا قابل اعتراض است قرار دادن یک پیشنهاد در مزایده که در آن فروشنده اطلاعات وب سایت را ذکر نکرده و پنهان کرده است.

شرح دادن

این فرصتی برای فروش است. به یاد داشته باشید کسی که این موارد را مطالعه می کند در حال سنجیدن و ارزیابی است . به طوری که به جای تلاش برای فروش وب سایت با زبان اضافی و غیر ضروری سعی کنید بر اساس حقیقت بفروشید . در مطرح کردن فاکتور هایی در مورد وب سایتتان مانند مدل کسب و کار ، روش های کسب و کار ، تلاش های بازاریابی ، چلش ها و فرصت های اینده اطمینان حاصل کنید و دلیل اینکه چرا شما می خواهید وب سایتتان را بفروشید.

مدیریت کردن مزایده

بهترین پیشنهاد معمولا 24 ساعت بعد از حراج به فینال میرسد . اگر شما سایت های خود را فهرست کرده اید ، آن را برای اینکه زودتر به نتیجه برسد آماده کنید . مهمترین چیز که باید به خاطر داشته باشید این است که فعال باقی بمانید.فروشندگانی که موفق نبودند در پاسخ دادن به موقع به سوالات یا فروشندگانی که به سوالات پاسخ نمیدهند ذوق بدی در خریداران به وجود می آید و ممکن است خریداران بالقوه را از دست بدهند. چرا که خریداران همیشه در حال ارزیابی هستند . همیشه با بهترین قدم پیش بروید.

post sale

سایت شما فقط فروخته می شود به بالاترین پیشنهاد کننده . بعد از آن چی پیش می آید؟ کار شما هنوز کامل تمام نشده است. این مهم است که شما درگیر و فعال باقی بمانید در فرآیند پس از فروش ، که اگر فروش شما در حال سقوط باشد به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. اولین چیز چگونگی پرداخت خریدار است که می توانید پرداخت را از طریق escrow  (حساب امین یا حساب امانی- یک ابزار پولی است که توسط شخص ثالث در راستای منافع طرفین معامله نگهداری می‌شود) قبول کنید . این امن ترین گزینه برای هر 2 طرف است. flippa یک سرویس escrow رایگان ارائه میدهد ، که شما می توانید برای دریافت هزینه و پرداخت از آن استفاده کنید.

زمانی که پول در escrow قرار داده شد باید از طریق ایمیل به شما اعلام کنند ، که در آن مرحله شما می توانید شروع به انتقال داده ها به خریدار کنید . پس از اینکه انتقال داده ها کامل شد escrow باید هزینه را به شما بدهد و انجام این کار ممکن است 3 تا 5 روز کاری طول بکشد.

حرفه های پایانی

حراج کسب و کار آنلاین شبیه به یک ماراتن است . این یک فرایند طولانی و دشوار است که نیاز به بررسی های قابل توجهی دارد . شما باید مطمئن شوید که زمان کافی برای مشارکت کامل را دارید و یا ریسک فروش وب سایتتان برای کمتر از آن چیزی که ارزش دارد را بپذیرید.

 

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. مزایده گفت:

    ممنون از اطلاعاتی که قرار دادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *