10 نوع وب سایت محبوبی که می توانید ایجاد کنید

در حال حاضر، میلیاردها وب سایت آنلاین در سراسر جهان وجود دارد، روزانه افراد زیادی برای رقابت با دیگران سایت ایجاد می کنند، فعالیت خود را در عرصه آنلاین گسترش می دهند و در کسب و کارهای آنلاین مشارکت می کنند.

در نظر داشته باشید وب سایت ها برای انجام کارهای مختلف دارای دسته بندی های مختلف هستند. همانطور که شما با در نظر گرفتن اهدف و تنظیمات، می خواهید بهترین سایت را برای خود ایجاد کنید، باید در انتخاب نوع وب سایت نیز دقت کنید تا بتوانید به راحتی سایت های هم رده را شناسای نمایید.

در اینجا ده نوع از محبوب ترین وب سایت هایی که در وب مشاهده می کنید، معرفی می شوند. در برخی از انواع مختلف وب سایت ها همپوشانی وجود دارد، اما به طور کلی هر نوع وب سایت، دارای اهداف مشخصی است و مجموعه ای از بهترین شیوه های خود را دارد. وب سایت شما در کدام دسته قرار دارد؟

 

  • وب سایت تجارت الکترونیک

وب سایت تجارت الکترونیکی، وب سایتی است که بازدیدکنندگان می توانند به طور مستقیم از محصولات آن سایت خریداری کنند. احتمالا شما تاکنون از وب سایت های تجارت الکترونیک استفاده کرده اید. هر وب سایتی که سبد خرید داشته باشد و از یک راه مطمئن برای پرداخت استفاده کرده باشد، در این دسته قرار می گیرد.

اگر شما یک وب سایت برای تجارت خود راه اندازی کرده و قصد فروش محصولات خود را از طریق سایت دارید، نوع وب سایت مورد نیاز شما تجارت الکترونیک است. گام های خاصی برای ایجاد وب سایت تجارت الکترونیک وجود دارد مانند سرمایه گذاری بر روی نرم افزار تجارت الکترونیک و دریافت گواهینامه SSL برای اطمینان از این که مشتریان می توانند به طور ایمن پرداخت کنند. هدف اصلی وب سایت های تجارت الکترونیک، فروش بیشتر است.

 

  • وب سایت تجاری

وب سایت تجاری به عبارتی نماینده ای از یک تجارت خاص می باشد. این نوع وب سایت باید دارای برند(مانند لوگو و موقعیت) باشند و محصولات مرتبط با تجارت و یا خدمات شما باشد. در حال حاضر، انتظار میرود هر تجارتی یک وب سایت داشته باشد.

همچنین انتظار می رود در نتایج جستجو گوگل در ارتباط با آن تجارت ،سایت به علت داشتن محتوای مرتبط نشان داده شود. اطلاع رسانی پیرامون تجارت شما موجب افزایش شناخت و آگاهی کاربران و شناخته تر شدن تجارت شما می شود.

وب سایت های تجارت الکترونیک نیز وب سایت های تجاری هستند، در وب سایت های تجاری ممکن است محصولات و یا خدمات به طور مستقیم به فروش نرسند و در وب سایت تجاری اطلاعات بیشتری کسب کنند همچنین ممکن است هدف آنها تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان، علاقه مند کردن بازدیدکنندگان و رونق بخشیدن به تجارت باشد.

 

  • وب سایت سرگرمی

اگر شما به جذب بازدیدکنندگان فکر می کنید، یکی از راه های افزایش بازدیدکننده واقعی ساختن سایت های سرگرمی است. در وب سایت سرگرمی مطالب طنز و محتوای سرگرم کننده مانند نقد فیلم ها، قرعه کشی های مختلف و آزمون های روانشناسی سرگرم کننده و غیره قرار داده می شود.

بسیاری از این وب سایت ها به دنبال کسب درآمد مانند وب سایت های تجاری و وب سایت های تجارت الکترونیک هستند، اما معمولا از طریق آگهی هایی که در صفحه نمایش داده می شوند اقدام به کسب درآمد می کنند و کسب درآمد آنها از طریق فروش محصولات و یا خدمات خاص نیست. از آنجایی که وب سایت های سرگرمی بسیار زیادی وجود دارد، برای رقابت باید در زمان کمتری مخاطب بیشتری به سایت شما جذب شود.

 

  • وب سایت نمونه کارها

وب سایت های نمونه کار، سایت هایی هستند که نمونه کارهایی که در گذشته انجام شده اند را نشان می دهند. ارائه دهندگان خدماتی که می خواهند به مشتریان خود کیفیت کارهای ارائه شده را نشان دهند، می توانند از یک وب سایت نمونه کارها برای جمع آوری بهترین نمونه کارهایی که قبلا انجام داده اند استفاده کنند. این نوع وب سایت ها ساده تر از وب سایت های تجاری هستند و بیشتر به جمع آوری نمونه کار متمرکز می شود.

این نوع وب سایت برای متخصصان حرفه ای و مترجم ها مرسوم تر هستند و مهارت های خود را نشان می دهند تا بر اساس مهارت های خود پروژه های بیشتری بدست آوردند. وب سایت های نمونه کار جایگزین کارآمدتری برای وب سایت های تجاری هستند.

 

  • وب سایت رسانه

وب سایت های رسانه ای داستان های خبری یا گزارش های دیگر را جمع آوری می کنند. در این نوع وب سایت ها همپوشانی با وب سایت های سرگرمی وجود دارد، اما وب سایت های رسانه ای بیشتر شامل بریده ای از گزارشات معتبر، نسبت به محتوای صرفا برای سرگرمی هستند.

وب سایت های رسانه ای معمولا از طریق تبلیغاتی که در سایت نمایش داده می شوند، کسب درآمد می کنند.

بسیاری از وب سایت های رسانه ای، بخش آنلاین از رسانه ای هستند که اغلب در قالب های دیگر مانند کانال های تلویزیونی یا مجلات چاپی و روزنامه ها وجود دارند، اما بعضی از آنها تنها در اینترنت هستند.

 

  • وب سایت بروشور

وب سایت های بروشور یک فرم ساده برای وب سایت های تجاری هستند. برای تجارت هایی که نیاز به حضور آنلاین دارند، اما نمی خواهند برای حضور آنلاین خود سرمایه گذاری کنند، وب سایت های بروشور مناسب هستند. یک سایت بروشور دارای چند صفحه برای نمایش اصول اولیه کار و یک صفحه برای نمایش اطلاعات تماس شما است.

در روزهای اولیه که اینترنت بیشتر رایج شده بود، تجارت ها فهمیدند نیاز به سایت دارند اما تصور می کردند موفقیت آنها به سایت وابسته نیست، به همین دلیل از وب سایت بروشور استفاده می کردند. اکنون که اینترنت بخش بزرگی از تحقیق و بررسی برای هر محصول و یا خدماتی است سایت های تجاری دیگر به صورت بروشور نیستند و به صورت کامل به معرفی و مقایسه محصول خود می پردازند و نوع وب سایت آنها از بروشور به وب سایت تجاری تغییر داده شده است تا بدین صورت حضور خود را در عرصه آنلاین پر رنگ تر کنند.

 

  • وب سایت آموزشی

وب سایت های موسسات آموزشی و افرادی که دوره های آنلاین را ارائه می دهند، به دسته وب سایت های آموزشی تعلق دارند. این وب سایت ها با هدف اولیه ارائه موارد آموزشی به بازدید کنندگان و یا ارائه اطلاعات در مورد یک موسسه آموزشی ایجاد می شوند.

برخی از وب سایت های آموزشی مانند وب سایت های سرگرمی و رسانه ای دارای تبلیغات هستند. برخی از این وب سایت ها اشتراک یا محصولات آموزشی را برای خرید ارائه می دهند. و بعضی فقط برای حضور آنلاین موسسه ایجاد شده اند.

 

  • وب سایت شخصی

هدف همه ی وب سایت ها کسب درآمد نیست. بسیاری از افراد با هدف گسترش اندیشه های خود، یا با هدف معرفی خود و به اشتراک گذاری خاطرات و عکس های شخصی سایت طراحی می کنند.

گاهی اوقات این وب سایت ها می توانند به اندازه ای مورد حمایت مردم قرار بگیرند که افراد دیگر برای مطرح کردن خودشان از این افراد و وب سایت ها کمک بگیرند. در این صورت وب سایت های شخصی نیز میتوانند کسب درآمد داشته باشند. این درآمد ثابت نیست و معمولا در وب سایت های شخصی شماره حساب و درگاه بانکی وجود ندارد.

ساختن یک وب سایت شخصی ساده تر از بسیاری از وب سایت های دیگر (که در این لیست معرفی شده اند) است. طراحی سایت شخصی باید مطابق با سلیقه شما باشد.

 

  • وب پورتال

وب پورتال، اغلب وب سایت هایی هستند که برای اهداف داخلی در یک تجارت، سازمان یا موسسه طراحی شده اند. آنها اطلاعات را در فرمت های مختلف از منابع مختلف در یک مکان جمع آوری می کنند تا همه اطلاعات مربوطه را برای افرادی که نیاز دارند در دسترس قرار دهند. در واقع به نوعی بانک اطلاعاتی محسوب می شوند و به تنهایی یک راهنما هستند.

وب پورتال ها به طور کلی شامل برنامه ریزی و طراحی پیچیده تر نسبت به بسیاری از وب سایت های دیگر که در این لیست توضیح داده شده است هستند، و برای طراحی وب پورتال ها نیاز به برنامه نویسان ماهر و با تجربه است.

 

  • ویکی وب

اکثر افراد با معروف ترین نمونه ویکی وب به نام ویکی پدیا اشنا هستند. ویکی وب می تواند تقریبا هر موضوعی را که تصور می کنید، ایجاد کند. ویکی یک وب سایتی است که در آن کاربران مختلف قادر به همکاری در محتوا هستند و همه امکان تغییرات در محتوا را دارند به همین دلیل اعتبار محتوای سایت های ویکی همواره مورد بحث است. در برخی از ویکی سایت ها امکان مقایسه با چند تغییر آخر وجود دارد.

 

چه نوع وب سایتی ایجاد می کنید؟

هر نوع وب سایتی که انتخاب می کنید در طراحی سایت شما مهم است،مهم است هر آنچه طراحی کردید مطابق با اهدافی که دارید باشد. برای ایجاد یک سایت شما به هاست و دامنه نیاز دارید،پویاسازان ارائه دهنده هاست و دامنه مناسب برای انواع وب سایت ها است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *