10 نکته برای انتخاب نام دامنه 

 

انتخاب نام دامنه شبیه به انتخاب نام یک شرکت است. این مورد نیاز به تفکر و بررسی زیادی دارد. نام دامنه شما، هویت شما در وب است.  اگرشما مایلید اطمینان حاصل نمایید نام دامنه ای را که انتخاب می کنید، نه تنها متناسب با کسب و کار شما است،  بلکه به راحتی در جستجوها نیز پیدا می شوند، وعلاوه بر آن برای تبلیغات هم  مناسب است از شما درخواست می کنیم، توصیه هایی که در زیر آمده است را مطالعه نمایید تا بتوانید نام دامنه مناسب را انتخاب کنید.

 

1 . برای تایپ کردن آسان باشد.

 

پیدا کردن یک دامنه که تایپ کامل نام دامنه آسان است، برای موفقیت آنلاین بسیار مهم است. اگر از مخفف لغات مانند “u” به جای “you” ، یا از کلماتی که املاهای متفاوت اما تلفظ یکسان دارند مانند “express” در مقابل “xpress” استفاده نمایید، این موارد ممکن است باعث تایپ اشتباه نام شود و جستجو توسط مشتری مشکل و ناموفق خواهد بود .

 

2 . نام دامنه را کوتاه نگه دارید.

 

اگر نام دامنه شما بلند و پیچیده باشد. امکان دارد کاربر شما در تایپ املا کلمه اشتباه کند. انتخاب نام دامنه کوتاه و ساده بهترین راه است.

 

3 . از کلمات کلیدی استفاده نمایید.

 

سعی کنید برای توضیح در مورد کسب و کاریا خدماتی که ارائه می دهید، از کلمات کلیدی استفاده کنید .

به عنوان مثال اگر شما خدمات تعمیر یا تعویض شیشه را انجام می دهید، بهتر است دامنهglassrepair.com  یاglassreplacment.com  را انتخاب نمایید.

این مورد کمک می کند تا رتبه خود را  در موتورهای جستجو ارتقا دهید “که البته باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود” اما  استفاده از کلمات کلیدی، کمک می کند تا اشخاصی که به خدمات شما نیاز دارند سایت شما را بازدید کنند.

کاربران در هنگام جستجو، از کلمات کلیدی که مرتبط با محصولات یا خدمات شما است استفاده می کنند.

 

4 . می توانید منطقه خود را هدف قرار دهید.

 

اگر کسب و کار شما محلی است، در نام دامنه خود اسم شهر یا ایالت خود را به کار ببرید تا جستجو و یادآوری آن، برای مشتریان راحت باشد. مانند: Phoenixglassrepair.com

 

5 . از اعداد و خط ها اجتناب نمایید.

 

اعداد و خط فاصله ها (دش) اغلب اشتباه گرفته می شوند. افرادی که آدرس وب سایت شما را می شنوند، نمی دانند که شما از عدد (5) استفاده کرده اید یا آن را با حروف نوشته اید (five) ، خط فاصله را جا گذاشته اید و یا فراموش شده است . اگر شما به این موارد نیاز دارید ، بهتر است شکل های مختلف از یک نام دامنه را ثبت نمایید.

 

6 . ازنام های به یاد ماندنی و جذاب استفاده نمایید.

 

میلیون ها نام دامنه ثبت شده وجود دارد، بنابراین ثبت دامنه های جذاب و به یاد ماندنی ضروری است . هنگامی که نام دامنه خود را انتخاب می کنید، آن را با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید تا اطمینان حاصل نمایید که آیا نام دامنه برای اشخاص دیگر هم جذاب و با معنا است ؟

راه حل سریع : یک ایده عالی برای دامنه دارید؟ نام دامنه را همین امروز ثبت نمایید و وب سایت خود را قبل از اینکه شخص دیگری آن را از شما بگیرد، بارگزاری کنید .

 

7 . درمورد آن تحقیق کنید.

 

اطمینان حاصل نمایید نامی که انتخاب کردید علامت تجاری برند خاصی نیست ، در این صورت حق تکثیر یا استفاده آن توسط شرکت دیگری هم وجود خواهد داشت .عدم رعایت این مورد می تواند باعث یک درگیر قانونی بزرگ برای شما شود که هزینه زیاد، و همچنین نام دامنه را از شما بگیرد.

 

8 . از پسوندهای مناسب برای نام دامنه استفاده نمایید.

 

پسوندها افزونه هایی در پایان آدرس وب سایت ها هستند مانند .com  ، .net  

این پسوندها می توانند استفاده خاصی هم داشته باشند، به این معنا که شما سایت ها با پسوندهایی را انتخاب می کنید که مرتبط با کسب و کار شما باشد. پسوند .com  یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین پسوندها است اما امکان دارد ثبت دامنه کوتاه و به یاد ماندنی با پسورد .com  مشکل باشد زیرا این پسوند قدمت طولانی دارد و احتمال دارد توسط اشخاص دیگر در گذشته ثبت شده باشد.

پسوندهای جدید  دامنه مانند .nyc  ، .photography  ، .market  و …. فرصتی عالی برای ثبت نام های کوتاه و بسیار مرتبط را در اختیار شما قرار می دهد .

 

نکته : شما نیازی یه ساخت وب سایت به صورت جداگانه برای هر دامنه ندارید ، می توانید هر دامنه جدید را بر روی وب سایت اصلی خود منتقل نمایید. در این صورت چندین دامنه با املا و پسوند متفاوت، یک سایت را نمایش می دهد.

 

9 . نام تجاری خود را ایجاد و حفظ نمایید.

 

برای محافظت از نام تجاری شما باید پسوندهای مختلف نام دامنه و همچنین نام دامنه خود را  با املاهای متفاوت و تلفظ یکسان، خریداری نمایید و به این ترتیب شما از ثبت دامنه خود با هر املا و تلفظی توسط رقبا جلوگیری می کنید  و اطمینان حاصل می کنید  که مشتریان شما حتی اگر اشتباه نام دامنه را تایپ کنند باز هم به وب سایت شما هدایت خواهند شد.                              

 

10 . سریع عمل کن.

 

نام دامنه به سرعت فروش خواهد رفت . خوشبختانه و یا متاسفانه، ثبت نام برخی از پسوندها بسیار ارزان است بنابراین نام دامنه مورد علاقه خود را در سریع ترین زمان ممکن ثبت نمایید.

 

 

شما همین الان می توانید برای ثبت دامنه اقدام نماید!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *