6 روش برای حفاظت از اطلاعات آنلاین شما

ممکن است قبلا راجع به سرقت اطلاعات شنیده یا مطالبی خوانده باشید،گاها این سرقتها به عنوان بزرگترین سرقتهای شناخته شده در نوع خود می باشند. دایره ی جرم و جنایت روسیه داده هایی از حدود 420.000 وب سایت جمع آوری کرده است. به دلیل دزدی هایی از این دست است که همواره توصیه می شود به صورت مکرر، کلمات عبور خود را تغییر دهید، همینطور برای وب سایتهای مختلف از کلمه های عبور متفاوت استفاده نمایید.
به عنوان یک نتیجه گیری از سرقتهای اخیر، FBI رعایت موارد زیر را به عنوان تضمینی برای کاربران اینترنت قرار داده است که احتیاط بیشتری را از جانب کاربران می طلبد وقتی اطلاعات آنها به عنوان هویت آنلاینشان می باشد.

1- همواره از امنیت کامپیوتر خانگی و شبکه های وایرلستان مطمئن شوید:یکی از معمولترین سهل انگاری ها، نبود امنیت در شبکه های بی سیم است.
بسیاری از افراد غفلت می کنند نسبت به تغییر تنظیمات پیش فرض log-in و پسورد اینترنت خانگی شان که به سادگی هم قابل حدس زدن است. سعی کنید یاد بگیرید که چگونه تنظیمات آنها را تغییر دهید و اغلب این تغییرات را اعمال نمایید.
2- نظرات خود در وب سایت ها را به خوبی بسنجید و سپس اعلام کنید: شما باید اطمینان حاصل کنید، اطلاعاتی که می تواند بر علیه شما استفاده شود را ارسال نکنید.
3- وقتی ایمیلهای شخصی و یا کاری خود را باز می کنید احتیاط کنید: یکی از قدیمی ترین روشهای دزدی اطلاعات، و البته یکی از موثرترین آنها ایمیلهای فیشینگ است.
هدف ایمیلهای فیشینگ این است که کاربر را فریب دهند تا روی لینک های مخرب کلیک کند که می تواند روی کامپیوتر آنها و اطلاعات آسیب پذیرشان تاثیر بگذارد.
4- به طور معمول نام خود را به صورت آنلاین جستجو کنید: این می تواند اگر اطلاعاتی در مورد شما به صورت آنلاین وجود دارد، به شما نشان دهد و همینطور نشان دهد چه نوع اطلاعاتی در مورد شما وجود دارد.
5- در اکانت های ایمیل های شخصی تان دو عامل را برای احراز هویت فعال کنید:عموما این مورد وقتی انجام می شود که می خواهید به ایمیلتان روی یک کامپیوتریا وسیله ای که قبلا وارد نشده اید،لاگین نمایید. با این روش تنها یک پسورد به سرقت رفته برای دسترسی به اطلاعات شما کافی نخواهد بود و روش دومی هم برای دسترسی نیاز خواهد بود(عموما یک شماره تلفن همراه)
6- بر فعالیت های بانکی آنلاین خود با دقت نظارت کنید: بهترین روش برای تعیین اینکه آیا حساب های مالی شما به خطر افتاده است یا نه این است که به طور منظم فعالیت های ارسال هزینه را پیگیری نمایید و هر مورد مشکوکی را در اسرع وقت گزارش دهید.

این ها تنها 6 راه است برای حفاظت از اطلاعات آنلاین شماست. اگر شما روش های اضافه تری برای حفاظت می شناسید لطفا ما را از طریق کامنت مطلع فرمایید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ستاره گفت:

    با سلام

    FBA باید به FBI تغییر کند. (Federal Bureau of Investigation)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *