DNS propagation چیست و چرا 72 ساعت طول می کشد؟

برای مشاهده ی سریعتر سایت ها برای کاربران، ISP ها کلیه ی رکوردهای دی ان اس را کش می کنند. به عمل بروزرسانی آهسته ی کش سرور، Propagation گفته می شود. در این فرایند خاص، ISP، وب سایتها را هر زمانی که یک کاربر بخواهد وب سایت را مشاهده کند، آن را از روی فایلهای محلی به جای ارائه ی آنها از اینترنت، می خواند. این کار شبیه عملکرد یک مرورگر روی کامپیوتر شخصی شماست که محتوای وب سایتهای بازدید شده توسط شما را به منظور افزایش سرعت مرور، کش می کند.
Propagation سرعت گشت و گذار در وب را با شتاب دادن زمان بازگشت مشاهده ی نتیجه ی جستجوی مرور در وب یک دامنه، تقویت می کند. این به طور چشمگیری میزان ترافیک وب را کاهش می دهد و توانایی کار سریعتر را به کاربران می دهد. این نوع تاخیر در پردازش را DNS Propagation گویند که این پروسه برای وب سایت شما بایستی کامل شود تا سایت شما روی اینترنت در دسترس باشد.
Propagation معمولا بین سیستم های سرویس دهنده ی اینترنت (ISP) ها رخ می دهد. به واسطه ی آن، اینطور نیست که همه ی بازدیدکنندگان شما به سرورهای جدیدتان بر روی حساب میزبانی جدید شما هدایت می شوند، بلکه بعضی هم ممکن است به سرور قدیمی شما هدایت شوند تا فرایند Propagation تکمیل شود. اینکه چگونه بازدیدکنندگان شما به سرور جدید هدایت شده اند، وابسته به موقعیت جغرافیایی بازدید کننده، ارائه کننده ی خدمات اینترنت و کمی شانس خواهد بود.

چرا پروسه ی زمانبری است؟
دلیل اینکه چرا این پروسه مدت زمان زیادی برای انجام نیاز دارد تا وب سایت جدید برای هر کسی در دسترس قرار بگیرد، این است که هر ISP باید اتوماتیک رکوردهای DNS را کش کرده و در فواصل زمانی منظم، بروزرسانی کند.
تا زمانیکه کش شما(حافظه نهان) شما ریست مجدد شود، نیازی به قرار دادن وب سایت راه اندازی شده ی شما نیست.
هیچ روندی برای پیگیری وجود ندارد و زمان Propagation می تواند بین چند ساعت تا 72 ساعت در هر نقطه باشد.

آیا شما می توانید سرعت پروسه را بالا ببرید؟
به منظور افزایش سرعت اینترنت، در رکوردهای DNS آی اس پی شما، ISP یک کپی محلی از محتوا ایجاد کرده و به آن نگاه می کند زمانی که کاربر برای دستیابی به یک وب سایت تلاش می کند. این پروسه فعالیتهای اینترنتی را سرعت بخشیده و در نتیجه ترافیک را کاهش می دهد و به ISP ها کمک می کند که سریعتر عمل کنند.

ISP ها، رکوردهای DNS را کش کرده و آنها را در فواصل زمانی منظم بروزرسانی می کنند. هر ISP بازه ی زمانی خاص خودش را برای بروزرسانی کش رکورد DNS دارد. این تاخیر می تواند از مشاهده ی واقعی وب سایت جلوگیری کند و بنابراین با عنوان DNS Propagation شناخته می شود. اطلاعات DNS برای دامنه ی شما عبور از تمام سرور ها روی وب را گسترش می دهد. بعد از تکمیل این فرایند، سایت جدید برای هر کاربری روی اینترنت در دسترس خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *