VPS چیست؟

VPS چیست؟

Vps  مخفف Virtual Private Server است  و یک سرور اختصاصی مجازی است.vps از محیط هاست های اشتراکی و از سرور های اختصاصی تقلید کرده است.این تکنولوژی شامل سرور های اشتراکی و اختصاصی است.

سرور مجازی یکی از انواع مختلف اکانت های میزبانی وب است که شما می توانید به صورت آنلاین ,میزبانی وب سایت خود را انتخاب نمایید.برای داشتن وب سایت در اینترنت شما نیاز به  این دارید که فایل های سایت را بر روی سرور قرار دهید.تنظیمات و مدیریت سرور  علاوه بر گران بودن,سخت هم هست.با خرید میزبانی وب این  اجازه به شما داده می شود که هر شخصی فضایی را روی سرور اجاره کند که این مورد برای تعداد متوسطی از افراد راحت تر است زیرا آنها تنها نیاز به آپلود اطلاعات دارند(در این بخش به تنظیمات سرور نیازی نیست)

همه ی انواع اکانت ها ی هاستیگ در واقع شبیه به هم هستند به دلیل اینکه همه ی آنها به شما وب سروری می دهد که وب سایت خود را بر روی آن اجرا نمایید و شما می توانید با بررسی تفاوت آنها در نصب و ویژگ ی های ارائه شده و سطح سفارشی کردن یکی از آنها را انتخاب نمایید.

چرا سرور مجازی با سرور اختصاصی و اشتراکی متفاوت است؟

در سرور اختصاصی همه ی سرور در اختیار شما قرار می گیرد.این سرور برای افرادی که سایت آنها ترافیک بالایی دارد و یا تنظیمات خاصی بر روی دامنه انجام می دهند مناسب است.

گرچه همه ی افراد به سرور اختصاصی به طور کامل نیازی ندارند.در صورتی که شما به تازگی سایتی را راه اندازی کرده اید می توانید با پرداخت هزینه ی کمتر بخش کوچکی از سرور را اجاره نمایید.به عبارتی به جای اینکه کل سرور  در اختیار شخصی قرار گیرد فضای آن بین افراد مختلف به اشتراک گذاشته شود.

اگر شما برای داشتن سرور اختصاصی مردد هستید شاید مورد صحیح برای شما سرور مجازی است.

 

VPS چگونه کار می کند؟

تکنولوژی قبلی vps شبیه به vmware  یا virtual box بوده است.این برنامه ها این امکان را برای شما فراهم می کند که چندین سیستم عامل مجازی را روی یک ماشین اجرا نمایید.

برای مثال دسکتاپ شما ویندوز 7 را اجرا می کند اما شما می توانید سیستم های عامل دیگری مثل ویندوز xp یا linux را هم اجرا نمایید بدون اینکه سیستم شما ریستارت شود.

 

مجازی سازی سیستم عامل:

روش VPS ما از همان روش تبعیت می کند. در حالی که ما یک سرور فیزیکی داریم,ما می توانیم چندین سیستم عامل مجازی روی آن داشته باشیم.هر سیستم عامل مجازی مانند یک سرور اختصاصی عمل می کند و به شما این اجازه را می دهد که با پرداخت هزینه ی کمتر مزایای سرور اختصاصی را داشته باشید..

 

مزایای VPS چیست؟

سرور مجازی  مقرون به صرفه است با درنظر گرفتن اینکه به شما قدرت و کنترل شبیه به سرور اختصاصی را می دهد.

 

 خصوصی سازیشما سیستم عامل خود را با هیچ کس به اشتراک نمی گذارید در واقع هیچ سایتی روی سرور شما به فایل های شما دسترسی ندارد.
 سفارشی کردنبا VPS شما سیستم عامل خودتان را دارید. به این معنا که شما اپلیکیشن های سرور از قبیل php, apache,my sql را با توجه به نیاز خودتان تغییر می دهید.
       کنترلاگر شما می خواهید برنامه ای نصب کنید که نیاز به راه اندازی مجدد سیستم دارد در هر زمان می توانید اینکار را انجام دهید.حتی اگر شما سرورتان را با سرور های مجازی دیگر به اشتراک بگذارید بازهم بدون تاثیر, سرور ریستارت می شود.
منابع اختصاصی

در سرور مجازی مقدار مشخصی از Ram در هر زمان در اختیار شما قرار می گیرد, برخلاف هاست های اشتراکی .هر زمان شما نیاز به Ram دارید هیچ شخص دیگری از ان استفاده نمی کند.

 

مدیریت سرور مجازی

همه ی سرور های مجازی با کنترل پنلی شبیه به  cpanel به صورت رایگان بهینه می شوند.این به معنای اینست که می توانید به راحتی فایل ها را آپلود نمایید, دامین ها را مدیریت نمایید, در سرور امنیت برقرار کنید و هر کاری برای نگهداری از سرور انجام دهید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *