ارسال ایمیل و پیام توسط هوش مصنوعی

ارسال ایمیل و پیام توسط هوش مصنوعی

ارسال ایمیل و پیام توسط هوش مصنوعی

فروشندگان شغل سختی در ارتباط با تعاملات حضوری، مکالمات تلفنی و ارتباط ایمیل با مشتریان و مشتریان متعدد دارند. این رشته یک صنعت پرهیاهو است که می تواند از هوش مصنوعی بهره مند شود.

از آنجایی که ابزارهای مولد هوش مصنوعی در حال محبوب تر شدن هستند و فروشندگان کارهای سخت زیادی را انجام می دهند، ایمیل ها و پیام های فروش تولید شده توسط هوش مصنوعی ممکن است به یک هنجار جدید تبدیل شوند.

اما چقدر این احتمال وجود دارد؟ چرا فروشندگان از این فناوری برای ارتباط ایمیل استفاده می کنند؟ برای درک بهتر اینکه چگونه فروشندگان از هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی در سال 2023 استفاده می کنند، ما داده های جدیدی را از HubSpot State of AI Survey استخراج می کنیم تا پاسخ دهیم. این مطالعه شامل 1350+ متخصص کسب و کار در ایالات متحده در مارس 2023 در زمینه هوش مصنوعی / اتوماسیون است. با ما همراه باشید.

چرا فروشندگان از هوش مصنوعی برای ایمیل استفاده می کنند؟

فروشندگان از هوش مصنوعی برای نوشتن ایمیل‌های فروش استفاده می‌کنند زیرا می‌تواند به آنها کمک کند تا با استفاده از نوشتن و اتوماسیون مؤثر، مشتریان بالقوه‌ای را به یک معامله برنده نزدیک‌تر کنند.

ایمیل های فروش بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند فروش هستند. آنها متخصصان فروش را قادر می سازند تا با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند، اطلاعات محصول را به اشتراک بگذارند و در نهایت معاملات را ببندند. اما تنها در صورتی که پیام ها به موقع، واضح و قانع کننده باشند. بیایید در مورد چگونگی بهره مندی فروشندگان از این فناوری برای نوشتن ایمیل های فروش با جزئیات بیشتر بحث کنیم.

آنچه هوش مصنوعی می تواند برای ایمیل های فروش انجام دهد

1-خزش دامنه را به حداقل برسانید.

خزش دامنه در فروش به وظایف اداری زمان بری اشاره دارد که فروشندگان باید به عنوان بخشی از شغل خود انجام دهند. این وظایف شامل ورود داده ها، برنامه ریزی جلسات، تهیه پیش نویس پیام ها و به روز رسانی سیستم های CRM است. این می تواند وقت فروشندگان را کم کند و آنها را با تمرکز کمتری روی جنبه های اصلی شغلشان باقی بگذارد.

هوش مصنوعی می تواند به فروشندگان کمک کند تا با خودکار کردن وظایف، خزش دامنه را به حداقل برسانند. با کاهش زمان مورد نیاز برای برنامه ریزی فرآیند ارتباط برای هر مشتری، فروشندگان می توانند از آن زمان با تمرکز بر سایر جنبه های کلیدی تلاش های فروش خود استفاده کنند.

و در زمینه نوشتن ایمیل فروش به طور خاص، هوش مصنوعی می تواند به فروشندگان کمک کند تا با خودکار کردن فرآیند تهیه پیش نویس ایمیل های فروش، در زمان خود صرفه جویی کنند. تحقیقات ما نشان داد که 79٪ از متخصصان فروش که از هوش مصنوعی مولد استفاده می کنند معتقدند که این فناوری در واقع به آنها اجازه می دهد زمان بیشتری را صرف فروش کنند.

ابزارهای نوشتن ایمیل فروش مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند داده‌های مشتری را تجزیه و تحلیل کنند، نیازها و ترجیحات مشتری بالقوه را درک کنند، و ایمیل‌های فروش شخصی‌سازی شده را متناسب با علایق مشتری ایجاد کنند. این به فروشندگان امکان می‌دهد ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده‌تری را سریعاً بدون افت کیفیت ارسال کنند.

ابزار هوش مصنوعی برای ایمیل های فروش

دستیار محتوای HubSpot یک نمونه عالی از یک ابزار هوش مصنوعی برای فروشندگان است تا از آن استفاده کنند. ابزارهای دستیار محتوا به طور بومی با محصولات HubSpot که می‌شناسید و دوست دارید ادغام می‌شوند و به شما امکان می‌دهند بین ایجاد محتوای دستی و هوش مصنوعی جابه‌جا شوید تا برای ایمیل‌های فروش، پیام‌ها و موارد دیگر کپی ایجاد کنید.

2-بهبود رابطه با مشتریان بالقوه

بر اساس بررسی وضعیت هوش مصنوعی HubSpot، 52 درصد از متخصصان فروش که از هوش مصنوعی/اتوماسیون در نقش خود استفاده می کنند، معتقدند ابزارهای جستجوی هوش مصنوعی توانایی متخصصان فروش را برای ایجاد رابطه با مشتریان بالقوه افزایش می دهد.

ایجاد رابطه با مشتریان بالقوه بخش مهمی از فرآیند فروش است. فروشندگان باید با مشتری بالقوه ارتباط برقرار کنند، نیازها و نکات دردناک آنها را درک کنند و اعتماد ایجاد کنند. این می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص زمانی که فروشندگان به طور همزمان با چندین سرنخ سروکار دارند

هوش مصنوعی می‌تواند به فروشندگان کمک کند تا روابط خود را با مشتریان بالقوه بهبود بخشند و آنها را قادر می‌سازد تا ایمیل‌های فروش شخصی‌شده‌ای را ارسال کنند که با مشتریان بالقوه طنین‌انداز می‌شود. ابزارهای نوشتن ایمیل فروش مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند داده‌های مشتری را تجزیه و تحلیل کنند، ایمیل‌های فروش را متناسب با نیاز مشتری ایجاد کنند، و حتی در صورت نیاز لحن پیام را تنظیم کنند.

علاوه بر این، ابزارهای نوشتن ایمیل فروش مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به فروشندگان کمک کنند تا تعامل مشتری با ایمیل را ردیابی کنند. فروشندگان می توانند از آن برای شناسایی مشتریان بالقوه ای که احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به مشتریان دارند و پیگیری آنها استفاده کنند. بهبود اثربخشی فرآیند فروش و کمک به بهبود نرخ برد.

3-فرآیند اطلاع رسانی را ساده کنید.

79 درصد از متخصصان فروش که از هوش مصنوعی/اتوماسیون استفاده می کنند، گزارش دادند که هوش مصنوعی/اتوماسیون برای استراتژی فروش کلی آنها مهم است و فرآیند فراگیری جنبه مهمی از فرآیند فروش است. فرآیند اطلاع رسانی می تواند زمان بر باشد، به خصوص زمانی که فروشندگان به طور همزمان با بسیاری از مسائل سروکار دارند.

هوش مصنوعی می‌تواند به فروشندگان کمک کند تا با خودکار کردن پیش‌نویس ایمیل‌های فروش، فرآیند دسترسی را ساده‌تر کنند. در واقع، 26 درصد از متخصصان فروش که به طور منظم از هوش مصنوعی/اتوماسیون استفاده می‌کنند، از هوش مصنوعی مولد برای نوشتن ایمیل، پیام‌های رسانه‌های اجتماعی، اسکریپت‌های تماس یا دیگر انواع ارتباطات برای دسترسی به مشتری استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، ابزارهای نوشتن ایمیل فروش مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به فروشندگان کمک کنند تا تعامل مشتریان بالقوه با ایمیل ها را ردیابی کنند. جستجوی خودکار فروش به فروشندگان کمک می کند تا بالقوه هایی را شناسایی کنند که به احتمال زیاد به مشتریان تبدیل می شوند و آنها را پیگیری کنند. این کار اثربخشی فرآیند ارتباط را بهبود می بخشد و به فروشندگان کمک می کند.

هوش مصنوعی چگونه بر اتوماسیون ایمیل تاثیر می گذارد؟

در حالی که نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم، می‌توانیم به داده‌های تازه نگاه کنیم و بگوییم که هوش مصنوعی تأثیر مثبتی بر نحوه خودکارسازی ایمیل‌های کسب‌وکارها خواهد داشت. ما شاهد تکامل بلادرنگ این فناوری هستیم و فروشندگان باید از هوش مصنوعی با تکامل آن بهره ببرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *