تنظیمات caching برای بهینه سازی سرور اختصاصی و سرور مجازی

تنظیمات caching برای بهینه سازی سرور اختصاصی و سرور مجازی
این یک واقعیت است که کند باز شدن سایت منجر به از دست دادن بازدیدکنندگان میشود. جلوگیری از دست دادن بازدیدکنندگان منجر به بازگشت مجدد مشتری شما میشود. مطالعات نشان میدهد که بیشتر بازدیدکنندگان انتظار دارند سایت با سرعت بالا باز شود در مطالعات اخیر نشان داده است که 30 درصد از مشتریان انتظار دارند سایت برای بار اول در کمتر از 1 ثانیه باز شود و در مقایسه 5 درصد از انها انتظار دارند پس از یکبار باز شدن سایت این زمان کاهش یابد.
یکی از راه های بهبود کارایی وب سایت شما،استفاده از ابزار caching است که مانع کم شدن بازدیدکنندگان شما میشود.caching در افزایش سرعت سایت و کاهش زمان تاخیر از طریق ذخیره سازی موقت داده هایی که قابل دسترسی هستند، موثر است. درخواست مکرر فایل ها از منبع سرور کند و گران است. وقتی داده ها کش شده باشد کاربر نهایی با سرعت بیشتری به آن داده دسترسی خواهد داشت.
روش های متفاوتی برای ذخیره کش از جمله کش سرور، پلاگین های شخص سوم و کش مرورگر وجود دارد.

کش سرور
نرم افزار caching در نگهداری لود سرور و سرعت سایت وقتی ترافیک بالا است بسیار موثر است، نصب و استفاده caching در سرور میتواند پیچیده باشد و مهم است که به صورت صحیح تنظیمات انجام شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.
چند گزینه مختلف برای کش نرم افزاری وجود دارد:
Varnish : یک پروکسی و کش است که باعث بهبود عملکرد سایت میشود. این نرم افزار برای سایت های پویاو با ترافیک بالا مناسب است.
Memcached/ Memcached با php : برای سیستم های توزیع شده کارایی دارد و در کش حافظه سیستم استفاده میشود. اغلب برای افزایش سرعت سایت هایی که برای هر درخواست چندین بار از دیتابیس استفاده میکنند موثر هستند.
Squid : کش و فورواردینگ وب پروکسی است.

پلاگین های کش وردپرس
پلاگین های نسل سوم کش (Third-party caching plugins) برای مشتریان هاست های وردپرسی به راحتی قابل پیاده سازی هستند. اما متاسفانه چند تم در بازار بیشتر ندارند. سه پیشنهاد مهم ما برای کش پلاگین های وردپرس WP Super Cache، W3 Total Cache و W3 Total Cache می باشد.جهت اطلاعات بیشتر لطفا این لینک را مطالعه نمایید.
فشرده سازی GZIP : فشرده سازی GZIP محتوای قبلا منتقل شده را یاداوری میکند و تا پیدا کردن و جایگزین کردن تکرار ها به شیوه ای کارامد تر کمک میکند.و همچنین منجر به کاهش سایز صفحات میشود. فشرده سازی بهترین کارایی را در محتوای مبتنی بر متن دارد.
Minification :کوچک سازی و فشرده کردن محتوای شما با حذف همه فاصله ها و کدهای غیر ضروری از کدهای منبع بدون به صورتی که تغییری در عملکرد ایجاد نشود Minification است. بسیاری از پلاگین های کش وردپرس minification برای css وhtml و جاوا اسکریپت را ارائه میدهند و باعث کم شدن حجم صفحه کاهش میشوند.
CDN : یک CDN (شبکه تحویل محتوا) باعث افزایش سرعت سرور شما نمیشود. Cdnدر شبکه های توزیع شده که سرور ها به صورت فیزیک و مستقل از هم در سراسر جهان در دیتاسنترهای متعددی هستنداستفاده میشود.درشبکه های تحویل محتوا بر اساس فاصله با کاربر شبکه مناسب برای سریع تر باز شدن سایت انتخاب میشود. CDN را برای کاهش زمان تاخیر و افزایش سرعت بازشدن سایت میتوانید استفاده کنید.

کش مرورگر
در کش مرورگر سرعت بارگزاری سرور کاهش پیدا میکند و باعث افزایش سرعت سایت ها با کم کردن تعداد درخواست برای هر صفحه میشود. برای فایل های ایستا در وب سایت ، شما میتوانید در هدر فایل ،کش مرورگر قرار دهید.این فایل ها در مرورگر مشتری شما خواهد ماند. پس از انها فقط یک درخواست در مدت کش به سمت سرور ارسال میشود.مرورگر به سادگی چک میکند اگر این صفحه تغییری داشت درخواست جدید ارسال میکند.
هرکدام از روش های فوق مزایایی دارند که باعث بالا رفتن سرعت بارگزاری سایت شما در سرور مجازی، سرور اختصاصی میشود. برخی از موارد ذکر شده مانند پلاگین های شخص سوم را در هاست وردپرسی خود میتوانید استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *